Wykonawstwo


Wykonujemy prace związane z budową sieci i przyłączy zewnętrznych: Wykonywanie wewnętrznych instalacji sanitarnych dla budownictwa jednorodzinnego i wielorodzinnego tj.:

Instalacje gazowe

Gaz jest jednym z paliw wykorzystywanych podczas spalana do uzyskania ciepła na ogrzewanie budynków czy tez możliwości przygotowywania posiłków. W zależności od rodzaju gazu (gaz ziemny, propan, propan-butan) niezbędne są pewne instalacje służące do transportu lub magazynowania tego medium oraz różne procedury pozwalające na ich realizację. Świadczymy usługi projektowe i wykonawstwo w zakresie wszystkich instalacji sanitarnych z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań opartych min. o kotły kondensacyjne i pompy ciepła, rekuperatory, instalacje solarne. Podejmowane przez nas inwestycje wykonujemy kompleksowo. Wykonujemy kompleksowe usługi związane z montażem instalacji i urządzeń gazowych. Instalacje gazowe wykonujemy z rur stalowych, jako spawane, z rur miedzianych łączonych lutem twardym lub z rur miedzianych zaciskane.

Gaz ziemny

Zalety używania gazu ziemnego (sieciowego).
  • Wygoda. Zapewnienie potrzeb na ogrzewanie i uzyskanie ciepłej wody użytkowej oraz gotowania. Bezobsługowe korzystanie z ogrzewania.
  • Bezpieczeństwo. Szereg urządzeń zapewniających bezpieczne użytkowanie gazu sieciowego.
  • Planowanie wydatków. W zależności od wybranej taryfy można wybrać dogodne sposoby rozliczania się za gaz. Niższa cena gazu ziemnego w porównaniu z ceną gazu LPG.

Instalacja gazu ziemnego – krok po kroku.

Po zdecydowaniu się na inwestycję następują fazy jej realizacji:
  1. Wypełnienie wniosku i uzyskanie warunków przyłączenia do sieci dla podmiotu (w odpowiedniej grupie przyłączeniowej: A, B, lub C). Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibach odpowiednich Oddziałów Gazowniczych Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o., np.: w Oddział w Warszawie Zakład w Białymstoku, ul Zacisze 8 w Białymstoku lub na www.psgaz.pl
  2. Pozyskanie mapy - pozyskanie mapy dla celów projektowych..
  3. Etap projektowania – zostaną naniesione elementy instalacji znajdujące się na zewnątrz budynku oraz projekt instalacji wewnętrznej.
  4. Uzyskanie pozytywnej decyzji pozwolenia na budowę doziemnej i wewnętrznej instalacji gazowej.
  5. Zgłoszenie rozpoczęcia prac w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego rozpoczęcia prac.
  6. Prace budowlano – montażowe.
  7. Zgłoszenie zakończenia prowadzonych prac w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.
  8. Zgłoszenie gotowości instalacji do napełnienia paliwem gazowym oraz montaż gazomierza.

Gaz płynny( propan, propan-butan)

Zalety używania gazu płynnego (zbiornikowego).
  • Wygoda. Zapewnienie potrzeb na ogrzewanie i uzyskanie ciepłej wody użytkowej oraz gotowania. Bezobsługowe korzystanie z ogrzewania. Zapewniamy kompleksową realizację - projekt i montaż przydomowej instalacji zbiornikowej.
  • Bezpieczeństwo. Zbiornik na gaz jest bezpieczny – tak samo bezpieczny jak użytkowanie gazu ziemnego. Instalacje gazowe, podlegają cyklicznym przeglądom przez odpowiednie służby nadzorujące. Zawory i reduktory zabezpieczone są przed niepowołanymi osobami skrzynką gazową.
  • Planowanie wydatków. W zależności od wybranej taryfy można wybrać dogodne sposoby rozliczania się za gaz.
Gaz można magazynować w dwóch rodzajach zbiorników: zbiornikach naziemnych lub podziemnych. Pojemności zbiorników oraz parametry instalacji wynoszą:
Zbiorniki naziemne
  • 2700 l - dla urządzeń do 30 kW – ok. 200m² ogrzewanej powierzchni
  • 4850 l - dla urządzeń do 50 kW– ok. 340m² ogrzewanej powierzchni
  • 6700 l - dla urządzeń do 65 kW– ok. 500m² ogrzewanej powierzchni
Zbiorniki podziemne
  • 2700l dla urządzeń do 53kW– ok. 300m² ogrzewanej powierzchni
  • 4850l dla urządzeń do 88 kW– ok. 450m² ogrzewanej powierzchni
  • 6700l dla urządzeń do 114kW– ok. 750m² ogrzewanej powierzchni
Najczęściej w zastosowaniach domowych z powodzeniem wystarcza zamontowanie zbiornika o pojemności 2700 litrów - 90% zbiorników przydomowych w Polsce jest tej pojemności.

Instalacja gazu zbiornikowego – krok po kroku

Po wyborze dostawcy gazu - czas na inwestycję
  1. Przedstawienie oferty.
  2. Pozyskanie mapy - pozyskanie mapy dla celów projektowych.
  3. Projekt zewnętrzny - wykonanie projektu zewnętrznej instalacji.
  4. Projekt wewnętrzny - wykonanie projektu wewnętrznej instalacji. (W przypadku, gdy projekt instalacji gazowej wewnętrznej nie jest zawarty w projekcie budowlanym domu).
  5. Uzyskanie pozytywnej decyzji pozwolenia na budowę wewnętrznej instalacji gazowej oraz dokonanie zgłoszenia zamiaru budowy przyłącza gazowego.
  6. Prace ziemno-instalacyjne. Wykonanie instalacji zbiornika - montaż zbiornika. Montaż instalacji zewnętrznej - montaż przyłącza gazowego.
  7. Wykonanie instalacji wewnętrznej.
  8. Odbiór UDT i zasypanie zbiornika - odbiór instalacji przez UDT.
  9. Zatankowanie zbiornika - napełnienie zbiornika gazem.
  10. Zakończenie procedury instalacji - inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza.

Kotłownie

Zajmujemy się dostawą i montażem kotłowni dla budownictwa jedno- i wielorodzinnego. Dostarczamy i montujemy urządzenia sprawdzonych producentów min.: De Dietrich, Vaillant, Viessmann, Broetje, Junkers, Buderus i inne. Pompy produkcji Grundfos, Wilo, LFP Oferujemy usługi związane z montażem, modernizacją i kontrolą kotłowni gazowych, olejowych i na paliwo stałe.

Pozostałe instalacje i usługi

Wykonujemy kompleksowo usługi:

  • próby szczelności oraz okresowe przeglądy instalacji gazowych
  • zgrzewanie elektrooporowe oraz doczołowe rur PE o średnicy do 250mm
  • montaż instalacji centralnego ogrzewania, stosujemy rury między innymi takich producentów jak Uponor, Aquatherm, Rehau, HydroPlast, Kan-therm, Herz, Viega i inne
  • montaż instalacji ciepła technologicznego,
  • montaż instalacji ogrzewania podłogowego, głównie takich producentów jak Danfoss, Uponor, Oventrop, Tour&Anderson, Heimeier,
  • montaż instalacji zimnej i ciepłej wody użytkowej,
  • montaż białego montażu,
  • montaż instalacji kanalizacyjnej, stosujemy materiały z tworzyw sztucznych PVC i polipropylenowych takich producentów jak Wavin, Magnaplast i Uponor i inne,
  • montaż małych przepompowni ścieków, (stosujemy produkty takich firm jak SFA, Grundfos, Wilo),
  • montaż kominków z płaszczem wodnym,
  • montaż systemów solarnych w domach jednorodzinnych.

Instalacje wykonujemy w oparciu o nowoczesne technologie z rur PE, PP, Pex, Alu/Pex, miedzianych (w technologii lutowanej, spawanej i zaciskanej) i przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi i urządzeń wiodących producentów i inne.

Roboty ziemne

Jednym z zakresów prowadzonej przez nas działalności są także wykopy liniowe, wykopy jamiste i inne roboty ziemne. Dysponujemy koparką Caterpillar oraz minikoparką JCB. Wykonujemy przeciski pneumatyczne pod drogami i innymi przeszkodami terenowymi. Przeciski wykonujemy w średnicy 75 mm i 130 mm.